TAP-CLEAN

Czyszczenie tapicerki, czyli kanapa jak nowa

Czyszczenie tapicerki, czyli kanapa jak nowa

W każdym domu, w każdym salonie to kanapa jest jednym z najważniejszych miejsc. Tutaj odbywają się spotkania z najbliższymi i toczy się życie całej rodziny.  Ze względu na różne funkcje, jakie pełni kanapa zaczynając od jadalni, a na sypialni skończywszy, jest najczęściej używanym meblem w domu. Nie da się wobec tego ukryć, że regularnie ulega różnym zabrudzeniom. Oczywiście w większości plamy można usunąć, zaledwie przecierając szmatką z mikrofazy powierzchnię materiałową, jednakże są takie zabrudzenia, na które pomoże jedynie profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej i dedykowany temu odplamiacz. Warto poznać specyfikę naszej pracy, a wówczas przekonają się Państwo, że kanapa, narożnik, wersalka czy sofa po czyszczeniu mogą być jak nowe!

Zarezerwuj naszą wizytę ON-LINE już dziś to proste !

Rezerwacje-on-line

Pranie tapicerki – dlaczego może być problematyczne?

Oczywiście może wydawać się, że pranie kanapy to proste zadanie. Raz, dwa pozbędą się Państwo problemu i na nowo będzie można cieszyć się czystą i funkcjonalną kanapą. Niestety nie wszystkie próby czyszczenia kanapy kończą się sukcesem. Czasami domowymi mieszankami można nieodwracalnie utrwalić plamę i nie będzie można jej usunąć. Każda sofa ma inny materiał, a przede wszystkim kolor. Popularny płyn do naczyń spowoduje, że będziemy taki narożnik, kanapę czy łóżko płukać i płukać z obfitych ilości piany, jeszcze zanim rozpoczniemy właściwy proces czyszczenia. Natomiast użycie zbyt słabych środków chemicznych sprawi, że plama tylko się rozniesie i nie zostanie usunięta.

Czasem na profesjonalne czyszczenie sofy jest już za późno

Z jednej strony każdy próbuje najpierw swoich sił, a dopiero gdy to nie przynosi efektu, Klient dzwoni do firmy zajmującej się czyszczeniem tapicerki po pomoc. Należy przy tym pamiętać,  że zastosowanie intensywnych środków do czyszczenia kanapy może spowodować, że materiał się zniszczy i mebel będzie w zasadzie do wyrzucenia. Nie warto wobec tego ryzykować utraty swojej ukochanej kanapy. Trzeba również wspomnieć, że nieuważne obchodzenie się z silnymi środkami do czyszczenia może stać się przyczyną poparzeń czy niechcianych problemów skórnych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnego czyszczenia tapicerki meblowej, by móc cieszyć się swoją sofą, narożnikiem czy łóżkiem jeszcze przez wiele długich lat.

Profesjonalne czyszczenie kanapy – jak to robimy?

Przede wszystkim nie rozpoczynamy naszej pracy, zanim dokładnie nie zapoznamy się z przedmiotem czyszczenia. Poznanie materiału, który pokrywa kanapę oraz dokładne sprawdzenie sposobu barwienia to jedyny sposób, abyśmy dobrali najlepsze środki do wyczyszczenia Państwa sofy czy narożnika. Oprócz wysokiej jakości detergentów stosujemy sprzęt dopasowany pod konkretne zlecenie. To bardzo ważne, by kanapa została  odpowiednio wyczyszczona, nie tylko z powierzchownych plam czy zabrudzeń, ale również z roztoczy oraz bakterii. Wiele firm i osób wykonujących zlecenia nie odkurza mebla, choć stanowi to niemal najważniejszy etap czyszczenia. To bardzo poważny błąd, ponieważ codzienny brud stanowi duże siedlisko zanieczyszczeń rozmazujących się podczas płukania. W efekcie doprowadza to często  do powstania brzydkich zacieków i niejednokrotnie wydłuża czas  całego przebiegu czyszczenia.

Rozprawiamy się z niechcianymi plamami szybko i bezboleśnie

Kolejnym krokiem, w procesie czyszczenia kanapy, jest nakładanie pre-spraya, który wstępnie rozpuszcza brud. Następnym, kluczowym etapem jest zastosowanie płukania przy pomocy odkurzacza ekstrakcyjnego – tu warto podkreślić, by ciśnienie, pod jakim poddajemy płukankę, wynosiło minimum 9 [bar] – jest to kluczowe. Wszystko to ze względu na skuteczność wypłukiwania zanieczyszczeń z materiału oraz głębszych partii kanapy czy łóżka. Największe różnice (poza oczywiście podciśnieniem i przepływem powietrza) w maszynach piorących polegają właśnie na poruszonych wcześniej kwestiach. Brak wiedzy na ten temat oraz samowolne czyszczenie trudnych zabrudzeń, może w najgorszym wypadku skutkować utratą ukochanego mebla, którego nie będzie dało się już wyczyścić.

Ostatnie dodane posty